ráda bych Vás pozvala ke společné procházce po Olomouci, která je barokní perlou v srdci Moravy. Olomouc se může pochlubit prestižní nálepkou UNESCO, ale zároveň si město podrželo autentický ráz, není to jen skanzen pro turisty. Barvitý společenský život, starobylé památky i originální moderní umění, hanácký folklór, výborné regionální speciality – to vše dává městu nezaměnitelnou atmosféru.

Olomouc kdysi byla nejvýznamnějším městem na Moravě, vojenská pevnost, kde se odehrály okamžiky ovlivňující dějiny celé Evropy, působily tu slavné osobnosti jako W. A. Mozart, Gustav Mahler nebo Sigmund Freud. Vládci a vojevůdci si zde podávali dveře.

Tento genius loci z města nevyprchal a žije v jeho zdech i nadále.

Olomouc se ovšem neobrací jen do minulosti. Neuvěřitelných 23 000 studentů Univerzity Palackého městu dodává mladý a bezstarostný ráz. Díky studentům město pulzuje i po setmění, v létě se z olomouckých parků line hudba a smích, potkáte zde kejklíře i pouliční umělce. Pestrá celoroční nabídka kulturních akcí a festivalů zajišťuje, že se ve městě určitě nebudete nudit.

Užijte si se mnou pohodovou procházku naším nádherným městem. Žádný strach, nezahltím vás historickými údaji. Představím vám Olomouc a její obyvatele zajímavě a třeba i se špetkou humoru. Tak, abyste se sem vždy rádi vraceli.

Jak se prohlídky líbily?

Od návštěvníků Olomouce jsem obdržela kladnou zpětnou vazbu, ať již od firemních či soukromých zákazníků.

Ing. Jan Kučera, Czech Holidays Prague

Paní Janu Knápkovou angažujeme již léta k našim německy mluvícím skupinám, které přijíždějí do Olomouce.

Osobně jsem byl u některých skupin zúčastněn, takže mohu sám potvrdit také ohlasy našich klientů, že paní Knápková se u skupin angažuje ke spokojenosti klientů, mluví výborně německy, a hlavně má výborné znalosti o regionu – historické, umělecké, geografické aj.

Její přítomnost i skupin je vždy záruka spokojenosti našich klientů.

Ing. Lucie Vychodilová, Siemens

K paní Mgr. Janě Knápkové se již léta vracím, ať už při prohlídkách pro své zákazníky či pro mé přátele.

Energie a zajímavost přednesu Vás strhnou a v tu chvíli jste pyšní, že se v tomto městě můžete pohybovat a vznášet dotazy, na které je vždy paní Knápkovou odpovězeno.

Vždy se stalo, že I náhodní kolemjdoucí se u naší skupinky zastavili, nasměrovali uši a “nenápadně” se připojili k dalšímu výkladu.

Absolvovala jsem s paní Knápkovou několik prohlídek a každá byla jedinečná.

Helena Pivoňková, předsedkyně  Senior klubu Ostaš

Vážená a milá paní Knápková,

jménem všech seniorů – účastníků zájezdu Vám chceme poděkovat za Vaši úžasnou poznávací túru městem Olomouc. Oceňujeme a obdivujeme Vaše hluboké znalosti historie města. Výklad nikdy nebyl dlouhý nebo nudný, ale přesně takový, aby všechny zaujal.

Přejeme Vám hodně zdraví a životní pohody.

Jak dlouho trvá prohlídka?

Dvě hodiny trvá základní prohlídka. Po zhlédnutí Horního a Dolního náměstí projdeme historickým centrem kolem kostela sv. Michala, Sarkanderovy kaple, vily Primavesi, univerzity, Arcibiskupského paláce a dojdeme až do katedrály sv. Václava, kde prohlídka končí. Prohlídku centra lze ovšem i propojit s výstupem na vyhlídkovou věž s nádherným rozhledem. Máte-li pohybové omezení, naopak zvolníme tempo a zvolíme schůdnější terén, ať je pro Vás zážitek z města komfortní.

Zkrácená prohlídka trvá jednu hodinu. Projdeme se po Horním a Dolním náměstí (radnice, sloup Nejsvětější Trojice, kašny, paláce). Procházka má mírné tempo, nenáročnou trasu a nečekají Vás žádné schody. Věřte, že i za pouhou hodinu budete Olomouc vidět jinýma očima.

Tříhodinová prohlídka pro opravdové „fajnšmekry“ zahrnuje i širší centrum. Můžeme společně navštívit zelené plíce města – olomoucké parky, obdivovat interiéry olomouckých kostelů, nahlédnout do prostor, které využívá univerzita, objevit skryté parkánové zahrady, zaměřit se na architekturu bývalé pevnosti.

Samozřejmě Vám ráda sestavím i jiný program „na klíč“, dle Vašich přání, potřeb a časových možností. A to nejen v Olomouci, ale klidně i v jiném městě našeho regionu.

Dárkový poukaz na prohlídku po Olomouci

Taky si každý rok říkáte, čím obdarovat rodinu a přátele? Nejlepší dárky jsou zážitky. Věnujte svým blízkým či kolegům k Vánocům, narozeninám nebo jiným příležitostem dárkový poukaz na prohlídku města Olomouce s průvodcem. Ten je krásně graficky zpracovaný a zašlu Vám jej po zaplacení e-mailem jako přílohu. Dárkový poukaz si snadno vytisknete (případně zalaminujete) a obdarovaný ho může využít kdykoliv ještě rok od data vystavení. Sám mě pak kontaktuje a vymyslíme společně termín, kdy prohlídku zrealizujeme. Samozřejmě s sebou na prohlídku může vzít i své přátele.

Prohlídka po Olomouci pro školy

Žáci a studenti jsou specifické a docela náročné publikum. Přemíra historické „vaty“, suchopárné letopočty a neznámá jména je opravdu nenadchnou. Když se ale prohlídka města spojí s lehce adrenalinovým (ale bezpečným) výstupem na věž, nebo naopak návštěvou tajuplných podzemních prostor, může být i pro teenagery nečekaně silným zážitkem. Oblíbená jsou také domovní znamení a příběhy s nimi spojené. Ráda prohlídku přizpůsobím věku nebo zaměření Vašich žáků. Není problém navázat na aktuálně probírané učivo – třeba výtvarné slohy, život ve středověku nebo období baroka. Fantazii se meze nekladou. V rámci naší spolupráce Vám v Olomouci ráda doporučím další osvědčená místa a atrakce, kam s žáky či studenty vyrazit.


Pro konkrétní nabídku mě prosím kontaktujte. Cena se odvíjí od délky prohlídky, počtu účastníků a volby jazyka (čeština/němčina).